Чистка димоходу

В системі опалення завжди присутня труба для відведення продуктів горіння. Експлуатація димоходу контролюється правилами протипожежної безпеки. Згідно з загальними нормами під час активного використання димар потребує регулярної перевірки і періодичного обслуговування. Чистка димоходу дозволяє забезпечити безперебійну роботу і гарантувати безпеку.

Чому потрібне обслуговування

Коли паливо згорає в топці, утворюються частки сажі, смол та інших хімічних речовин, які залишаються на стінках димохідного каналу. В результаті формуються нашарування, котрі заважають нормальному функціонуванню системи, звужується прохід. Крім того, такий наліт легко горить, тому часто стає причиною пожежі.

З часом в димохід можуть потрапляли сторонні предмети, шматки цегли, гілки дерев. Якщо камін або пічка не використовувалися на протязі тривалого часу, в димохідній трубі можуть бути навіть гнізда птахів. Періодична перевірка дозволяє уникнути проблем, пов’язаних з засміченням димоходу і є обов’язковою маніпуляцією перед першим використанням після тривалої перерви.

Подібні маніпуляції можна проводити самостійно, але для цього потрібно мати спеціальні інструменти. Найкраще замовити послуги сажотруса. Адже така робота потребує спеціальних навичок.

Якими способами проводиться чистка

Для технічного обслуговування використовують два методи:

  • механічний;
  • хімічний.

Для механічного очищення використовується спеціальна щітка, яка опускається зверху в димохід. Цей інструмент може мати телескопічну ручку, котра дозволяє вводити пристрій через вихідний отвір. Щітку проштовхують з одного кінця, поки вона не вийде з іншого. Для досягнення якнайкращого ефекту потрібно провести цю процедуру кілька разів. Перед початком всіх маніпуляцій одягнути спеціальний захист: рукавички, маску, окуляри. Якщо опалювальний прилад знаходиться в житловому приміщенні, побутові предмети потрібно накрити плівкою, щоб уникнути забруднення. Для ефективного чищення можна використовувати спеціальні порохотяги, які дозволяють вивести сажу через ревізію.

Для хімічного очищення підходять хімічні засоби, які додають до палива. В процесі горіння речовини сприяють відшаруванню нальоту. Але такий метод підходить лише для профілактики. Щоб підтримувати ідеальний стан димоходу, хімічні речовини потрібно використовувати щомісяця.

Copyright © . All Rights Reserved