Правила організації вентиляції в сауні з електрокам

Питання про те, як правильно зробити ефективну вентиляцію в лазні і сауні, хвилює багатьох власників заміських котеджів, дач постійного проживання і просто невеликих будиночків. Адже облаштувати лазню можна практично в будь-якому місці, головне – бажання та наявність певних коштів на здійснення цього задуму.

Який буває електрокам'янка?

Сауна чи лазня, серцем якої є електрична піч-кам'янка, не рідкість. Часто саме електричний варіант воліють за безпеку та мінімальні витрати сил на те, щоб добре натопити лазню. Електрокаменки на сайті saunashop.com.ua є у великому асортименті, вони представлені такими варіантами:

  • фінська електрокам'янка;
  • для невеликих саун;
  • з парогенератором;
  • для лазні.

Вибирати можна будь-яку модель, головне перед покупкою не забути перевірити наявність технічної документації, сертифікату якості та гарантії від виробника у продавця.

Також залежно від вибраної печі можуть бути різні вимоги до облаштування вентиляційної системи. Рекомендації виробника зазвичай прописані в посібнику з експлуатації обладнання. Також наводиться і найбільш прийнятна схема пристрою вентиляції.

Електрокам'янка зручна не тільки в установці, а й у подальшій експлуатації. Вона не вимагає прокладати димар і продумувати додаткові варіанти щодо підготовки та зберігання дров чи іншого палива. Єдиний мінус – залежність від електроенергії. Якщо на дачі із цим ресурсом проблеми, то краще підібрати інший тип печі.

Електрична піч-кам'янка буває з різними додатковими функціями та можливостями – датчиком температури та регулятором вологості, пультом керування. Також, з метою безпеки користувачів та захисту від перегріву, електропечі оснащуються термостатами та запобіжниками.

Якщо було придбано високофункціональну модель обладнання, в якій можна за бажанням задавати рівень вологості та температуру, то сауна запросто може перетворитися на лазню і навпаки.

Технічні нюанси вентиляції в лазні/сауні

Сауна – це нежитлова кімната, але вона не менш житлова потребує інтенсивного повітрообміну. Без достатнього надходження свіжого повітря парильна вода не зможе повноцінно оздоровити.

Та й відвідувач почуватиметься некомфортно – повітря сперте, затхле і дихатиме важко. Тому важливо при плануванні вентсистеми в сауні зважати на технічні тонкощі її облаштування. Все для організації вентиляції в сауні можна придбати тут.

У парилці з каменкою важливо забезпечити одразу 3 види вентиляції:

  • самої печі-кам'янки;
  • кімнати-парилки;
  • суміжних кімнат (відпочинку, роздягальні, душової та інших за наявності).

Якщо вдалося забезпечити правильну циркуляцію свіжого повітря по сауні, то проблем із її роботою не виникне.

Важливо, щоб припливне повітря з вулиці відразу ж потрапляло на розпалену піч, нагріваючись від неї та охолоджуючи її одночасно. Потім він, уже теплий, але ще свіжий, підніметься вгору і змішається з кімнатними повітряними масами, витіснивши частину надвір крізь витяжний отвір.

Технічні вимоги до системи вентиляції в сауні:

  • зазор під дверима 2-5 см;
  • без протягів;
  • регульований приплив/виведення;
  • циклічне оновлення повітря;
  • приплив чистого повітря з вулиці;
  • правильний напрямок повітряних мас по повітропроводу;
  • оптимальний переріз вентиляційних отворів;
  • правильна висота вентканалу над рівнем даху.

Щоб забезпечити регульований приплив та виведення повітряних мас, потрібно використовувати засувки. Це дуже зручний винахід, що прийшов до нас здавна і отримав сучасне виконання.

Щодо циклічності, то згідно з нормами повітря в парилці має оновлюватися 5-6 разів на годину, а якщо це суха сауна – то не менше 10 разів на годину. Його приплив має здійснюватися не з внутрішніх приміщень, а з вулиці. Важливо, щоб повітря, що надходить, було максимально насичене киснем.

Copyright © . All Rights Reserved