​На яких панелях краще побудувати сонячну електростанцію

На яких панелях краще побудувати сонячну електростанцію?


Кремнієві фотоелектричні модулі - ключові елементи сонячних електростанцій. На їх основі можна побудувати як автономну (тільки для власного споживання), так і мережеву (під “зелений” тариф) систему. Сонячні панелі використовують у побутових та комерційних цілях, промислових масштабах. З їх допомогою налагоджують не лише електропостачання, а й автоматичний полив, забезпечують домівки (оранжереї, теплиці, виробничі приміщення) гарячою водою, теплом.

Для будівництва сонячної електростанції найчастіше обирають полікристалічні або монокристалічні модулі. Ці пристрої складаються з комірок, в основі яких лежать кремнієві пластини. Струм, що утворюється між ними, передається по струмопровідним шинам, що надруковані зверху. Для герметичності та укріплення конструкції фотоелементи розташовують між прозорим загартованим склом та пластиковою підложкою. Цю багатошарову структуру скріплюють легкою вологостійкою алюмінієвою рамою.


Які сонячні панелі кращі - полікристалічні чи монокристалічні? Будь-які кристалічні модулі витримують значне вітрове (до 2400-3800 Па) та снігове (до 5400 Па) навантаження, працюють не менше 25 років. Однак монокристалічні модулі продуктивніші: їх ККД в середньому на 2-3% вищий. Вони мають темніший (чорний або темно-сірий) рівномірний колір через те, що кристали “дивляться” в один бік. У полікристалів структура хаотична. Тому вони мають неоднорідне синє або сіре забарвлення.

Не дивлячись на те, що полікристалічні панелі менш ефективні, їх купують частіше, бо такі пристрої дешевші приблизно на 10%. Існує думка, що вони ще й краще працюють при розсіяному світлі. Але це не так: на світанку або у похмурий день генерація сонячної електростанції падає незалежно від того, з яких панелей вона складається. Монокристалічні модулі варто обирати, якщо є дефіцит площі під установку. При однакових розмірах, вони генерують більше струму, ніж полікристалічні.

Ще один параметр, на який варто звернути увагу, - ККД пристрою. Ефективність полікристалічних панелей досягає 18%, монокристалічних - 21-22%. Однак продуктивність моделей залежить не тільки від типу кремнію. Панелі, що виготовлені по технологіям Half Cell, MBB, PERC, Double Glass, на кілька відсотків ефективніші за звичайні модулі. При цьому їх вартість не завжди вища.

Наприклад, хафсели, що складаються з різаних комірок, коштують як прості сонячні панелі, а генерують струму на 1-2% більше. Причина - менший електричний спротив через меншу площу фотоелементів та коротші струмопровідні шини. Крім того, вони стійкіші до перегріву, затінення. До недорогих технологій належить і пасивація заднього контакту емітера. PERC модулі мають тонкий прошарок перфорованого діелектрика між фотоелементами та задньою металізованою стінкою. Це дозволяє зменшити кількість електронів, що працюють вхолосту. У результаті пасивовані модулі виробляють більше електроенергії на 1-1,5%.

Чи має значення виробник? Переважна більшість кремнієвих кристалічних панелей на ринку - китайського виробництва. Ці пристрої не гірші за європейські, але поступаються ККД деяким японським (Panasonic) та американським (SunPower) моделям. Недорогі, але якісні фотомодулі виготовляють: Risen, InterEnergy, Leapton. Компанія “Райзен Енерджи” регулярно потрапляє до десятки кращих світових виробників фотоелектричного обладнання (Tier 1 Bloomberg). “Лептон Солар” родом з Японії, але її виробничі потужності зосереджені в КНР. “ІнтерЕнерджи” - молода китайська компанія, що лише заходить на український ринок.

Замовити сонячні панелі будь-якого виробництва можна на сайті www.eco-tech.com.ua Компанія “Екотеч Юкрейн” спеціалізується на обладнанні для сонячних електростанцій. Крім модулів, пропонує автономні, гібридні, мережеві інвертори, акумуляторні батареї, кабельну продукцію, монтажні системи, конектори. Є не тільки постачальником обладнання, а й реалізує проекти під ключ - з доставкою та установкою, оформленням “зеленого” тарифу, гарантійним обслуговуванням.

Copyright © . All Rights Reserved